knet
19 بهمن 1401 - 14:48

۱۱۶ مرکز متخلف تهیه مواد غذایی در کاشان تعطیل شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزسکی کاشان ضمن اشاره به پلمب ۱۳ مرکز غیرمجاز قلیان در منطقه گفت: ۱۱۶ مرکز متخلف تهیه مواد غذایی در کاشان تعطیل شد.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، از ساماندهی وضعیت جمع‌آوری پسماند عفونی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد و اظهار داشت: این اقدام از طریق تهیه و ارائه برنامه جمع‌آوری صورت پذیرفته و پیگیری و رفع نقص تا حصول نتیجه ادامه دارد.

وی ضمن اشاره به ارتقا 80 درصد شاخص مراکز درمانی دارای عملیات بی‌خطرسازی پسماند عفونی افزود: 145 مورد بازدید از 9 استخر فعال در منطقه کاشان صورت گرفته و در این بازدیدها کنترل کیفی آب استخرها صورت گرفته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان از انجام 612 مورد کلرسنجی و 342 مورد نمونه‌برداری از استخرهای شنا ابراز داشت: خوشبختانه در کلرسنجی صورت گرفته 90 درصد مطلوبیت وجود داشته و در نمونه‌برداری میکروبی 99 درصد مطلوبیت به ثبت رسیده است.

وی ضمن تاکید بر ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در منطقه کاشان گفت: این اقدام از طریق صدور 120 اخطاریه به واحدهای متخلف تذکر داده شده است و شش واحد صنفی متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی و 13 مرکز غیرمجاز عرضه قلیان نیز تعطیل شد.

دلاوری از تشدید نظارت‌های بهداشتی به مراکز عرضه مواد غذایی و امکان عمومی خبر داد و تصریح کرد: 50 هزار و 379 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکان عمومی صورت گرفته است که منجر با صدور 19هزار و 390 اخطاریه بهداشتی به مراکز متخلف شد.

وی از معرفی 66 واحد صنفی مرکز تهیه و توزیع غذا به مراجع قضایی خبر داد و تاکید کرد: با بررسی‌های صورت گرفته و با هماهنگی و همکاری دستگاه قضا 116 مورد مراکز متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی در کاشان تعطیل شدند.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1027970