knet
02 بهمن 1401 - 12:10

جزئیات اعمال جریمه ۱۰۵ هزار تومانی برای رانندگاه متخلف

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال جریمه ۱۰۵ هزار تومانی برای خودروهای متخلف در اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ احسان مؤمنی با تشریح جزئیات اعمال جریمه ۱۰۵ هزار تومانی برای خودروهای متخلف در اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل گفت: برابر مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، طرح زوج و فرد امروز و فردا در شهر تهران از درب منازل انجام می‌شود و افرادی که رعایت نکنند مسلماً جریمه می‌شوند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: قبلاً مبلغ این جریمه ۲۰ هزار تومان بود اما برابر مصوبه هیأت وزیران این مبلغ به ۱۰۵ هزار تومان رسیده است و از آذرماه که این قانون مصوب شد، اجرایی نشد؛ چرا که پلیس راهور در حال تذکر و آموزش به شهروندان بوده است اما از امروز این جریمه اعمال می‌شود و تمامی دوربین‌ها در سطح شهر اعمال قانون می‌کنند.

وی تصریح کرد: پلیس تاکنون بیشتر در حال تذکر بوده؛ اما از امروز به بعد این قانون عملی شده و اجرایی می‌شود. در حال حاضر روی دوربین‌های ثبت طرح تخلف این مبلغ برنامه ریزی شده است.

مؤمنی اظهار کرد: این ۱۰۵ هزار تومان به سایت پلیس راهور برمیگردد و شهروندان می‌توانند از طریق پلیس راهور جریمه خود را پرداخت کنند. در حال حاضر امروز و فردا رصد خواهد شد و در برنامه‌های آتی اطلاع رسانی خواهد شد که در شهر تهران چه تعداد خودرو جریمه شده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 990180